IGLU poletna impro šola
  • POZDRAV
  • INFO
  • OBRAZEC (feedback)
  • IGLU
  • ENGLISH

INFORMACIJE

Prihaja 2. (PIŠ) – Poletna impro šola. V intenzivnem tednu improvizacije vas bodo učitelji IGLU impro šole in gost iz Francije popeljali skozi tematsko pester program. PIŠ je namenjen vsem, ki si želite bolj poglobljenega učenja gledališke improvizacije. V tem tednu bomo naredili širši pregled znanja, se družili, igrali in se dodobra povezali. Nor teden učenja in druženja bo potekal v idiličnih Blokah, uro oddaljenih od Ljubljane. Za polni penzion bodo poskrbeli v Old School Vili v Novi vasi. Kraj nam poleg odličnih delovnih pogojev ponuja še sproščanje v naravi, kopanje v jezeru in kakšnega medveda v gozdu. Šola je namenjena polnoletnim (18+), ki imajo vsaj eno leto izkušenj z gledališko improvizacijo. Šola bo potekala v angleškem jeziku, večina delavnic pa bo možna tudi v slovenskem jeziku.

KDAJ?

Med 22. in 26. avgustom 2018

KAJ JE VKLJUČENO V CENO?

  • 4 nočitve v prenovljeni Old School Villi
  • 3 dni učenja improvizacije s petimi učitelji IGLU impro šole
  • Delavnica z gostujočim učiteljem iz Francije: Flavienom Reppertom
  • polni penzion (začetek z večerjo 22.8. in zaključek z zajtrkom 26.8.)
  • večerna druženja ob različnih igrah in impro džemih

KJE?

V Novi vasi na Blokah

​CENA?

Polni paket: 340 €
*možnost doplačila za dvoposteljno sobo (30€ na osebo).

KAKO SE PRIJAVIM?

​Izpolni prijavnico in v roku dveh delovnih dni poravnaj prijavnino. Prijave so odprte do zapolnitve mest.

DELAVNICE

Flavien Reppert:  Ne piši prizora, preberi ga.

Picture
Nekateri so mnenja, da je improvizacija kot prazen list, ki ga je potrebno zapolniti, osebno pa jo doživljam kot list, popisan z nevidnim črnilom, ki ga je treba znati prebrat. Improvizacija ni toliko ustvarjalen trud kot sposobnost umetnika, da je prisoten in dovolj odprtega duha, da je hkrati sprejemnik in sredstvo nastajajoče umetnosti. V tej delavnici vam bom nadel impro očala, s katerimi boste znali videti prav vse, prebirali bomo prizore, prostor, predmete in naše partnerje. Vse je že tam, ničesar ni treba ustvariti ali izumiti, obstajajo samo sile, ki jih je potrebno razkriti.

Sara Šoukal: Tišina, prosim

Picture
"Ne igramo z besedami, temveč s telesom".
To so besede slavne gledališke pedagoginje in igralke Stelle Adler. Na mnogih gledaliških šolah še danes učijo po njeni metodi. Njene besede bodo naše vodilo na delavnici Tišina, prosim!. 
Mnogokrat se improvizatorji zanašamo zgolj na govor, da povemo zgodbo, ki jo improviziramo. Tokrat se bomo spopadli z enim izmed vprašanj vsakega improvizatorja: kako improvizirati brez besed in se v tem počutiti udobno ter celo igrivo. Na delavnici se bomo spoznali z orodji, ki jih lahko improvizatorji uporabljamo, da povemo zgodbo brez besed, raziskovali bomo sporočilnost naših teles, se soočili s tišino in se z njo spoprijateljili.​

Vid Sodnik: Prostor

Picture
Na improviziranih predstavah prostor in posamezne predmete ustvarjamo pred očmi gledalca. Običajno smo omejeni na stol, za vse ostalo poskrbi naša domišljija. Ob tem uporabljamo tehnike pantomime, predmeti in pohištvo pa oživijo skozi naš odnos do njih.
Na tej delavnici se bomo gibali skozi prostor, ga ustvarjali in rušili. Naučili se bomo gledalca prepričati, da v rokah res držimo metlo ali telefon in da smo zares preplezali zid. Prav tako se bomo naučili kako orisati prostor in kako ga ne porušiti z naslednjim gibom.

Juš Milčinski: Iz udobja v neznano in spet nazaj

Picture
Udobje je beseda, ki jo tisti, ki se ukvarjamo z improvizacijskim gledališčem, slišimo zelo pogosto. Mi sami se moramo počutiti udobno, naši soigralci morajo od nas prejeti koš udobja, gledalcem moramo ponuditi toliko udobja, da jim gleda že ven iz ušes. Udobje je izvrstna, a nikakor ne edina komponenta, ki bi jo moralo imeti spontano gledališče. Improvizatorji smo raziskovalci in kot raziskovalci se ne smemo zadovoljiti z udobjem, sicer se iz Lare Croft in Indiane Jonesa spremenimo v zagrenjene učitelje zgodovine. V uvodni delavnici Poletne impro šole se bodo udeleženci spoznavali med seboj, se poigrali s predsodki ter skozi igre odkrivali, do kod sežejo meje njihovega udobja... in pogledali tudi prek njih.

Žiga Regina: Parjenje

Picture
Od začetka sveta je vgrajeno v naš genski zapis. Parjenje spodbuja tudi naša slovnica, ki v ta namen uporablja dvojino. Na odru se pogosto znajdemo v množičnih prizorih, kjer so ideje in (ne)odgovornost tako razpršene, da se prizor zlomi. 
Zato bomo na delavnici raziskovali intimo igranja v dvoje - katerih taktik, iger in medsebojne pomoči se lahko kot duet poslužujeva, da bi se nama rodil kar najbolj iskriv in vsebinsko bogat prizor. 

Peter Frankl: Iskrenost, pristnost in resnica na odru

Picture
Na odru lahko zaradi mnogih naključnih dejavnikov kmalu postanemo neuglašeni sami s sabo. Zaradi zunanjih motenj in/ali notranjih dvomov in negotovosti ne prispemo do svojega polnega izraza, nismo v skladu s svojimi čustvenimi procesi, zastiramo jih ali jih, željni potrditve, maskiramo. Na tej delavnici se bomo naučili, kako zazveneti polno, pošteno in jasno, kako svoja čustva izraziti pristno in namerno ter kako se opogumiti in se soočiti s svojimi internimi mehanizmi in lastno resnico ugotavljali bomo, kako preko medsebojnega sporazumevanja, sprejemanja in neboječega izražanja priti do osvobajajoče in dobrodušne ustvarjalnosti.
Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • POZDRAV
  • INFO
  • OBRAZEC (feedback)
  • IGLU
  • ENGLISH